Indeks Glikemik dan Fakta Pemakanan

Jadual indeks glisemik dan nilai pemakanan produk membolehkan anda memilih makanan yang paling sesuai untuk proses penurunan berat badan anda.

Indeks glisemik adalah petunjuk yang menentukan berapa banyak kadar gula dalam darah meningkat ketika menggunakan produk tertentu. Keutamaan harus diberikan kepada produk dengan indeks glisemik yang lebih rendah. Karbohidrat dari produk dengan indeks glisemik rendah ditukar menjadi tenaga secara merata, dan kami berjaya membelanjakannya. Dan karbohidrat dari makanan dengan indeks glisemik tinggi, sebaliknya, diserap terlalu cepat, sehingga tubuh mengubah sebahagiannya menjadi tenaga, dan menyimpan yang lain dalam bentuk lemak.

Untuk kemudahan yang lebih besar, kami menilai faedah setiap produk pada skala lima mata. Semakin tinggi penilaian, semakin kerap memasukkan produk seperti itu di menu anda.

Nama ProdukIndeks glisemik
Nilai pemakanan produk
(setiap 100g)
KcalTupaiLemakKarbohidrat
Peringkat kami
Pasli, selasih5493,70.485
Dilllima belas312,50.54.15
Selada daun10171,50.22,35
Tomato Segar10231,10.23.85
Timun segardua puluhtiga belas0.60.11.85
Bawang mentah10481.4-10,45
Bayamlima belas222.90.325
Asparaguslima belas211.90.13.25
Brokoli102730.445
Lobaklima belasdua puluh1,20.13.45
Kubis segar10252-4.35
Sauerkrautlima belas171.80.12.25
Kubis rebuslima belas75239.65
Kembang kol Braisedlima belas29hb1.80.345
Pucuk Brusselslima belas434.8-5.95
Daunlima belas332-6.55
Cendawan masin1029hb3,71.71,15
Lada hijau10261.3-5.35
Lada merahlima belas311.30.35.95
Bawang putihtiga puluh466.5-5.25
Lobak mentah35351.30.17.25
Kacang hijau segar407250.212.84
Lentil rebus2512810.30.420.34
Kacang rebus401279.60.50.24
Rebusan sayur55992.14.87.13
Kaviar Terung401461.713.35.13
Kaviar skuasy75831.34.88.13
Bit rebus64541.90.110.83
Labu Bakar75231,10.14.43
Zucchini goreng751041.3610.32
Kembang kol goreng351203105.72
Zaitun hijaulima belas1251.412.71.32
Jagung rebus701234.12,322.52
Zaitun hitamlima belas3612.2328.71
Kentang rebus657520.415.81
Kentang lenyek90922.13.313.71
Kentang goreng952663.815.129hb1
Kentang goreng951842,89.5221
Kerepek kentang855382.237.649.31

Nama ProdukIndeks glisemik
Nilai pemakanan produk
(setiap 100g)
KcalTupaiLemakKarbohidrat
Peringkat kami
Lemondua puluh330.90.135
Buah limau gedang22350.70.26.55
Raspberrytiga puluh390.80.38.35
Epal-epal itutiga puluh440.40.49.85
Blackberry25312-4.45
Stroberi25340.80.46.35
Blueberry43411,10.68.45
Blueberry423410.17.75
Kismis merahtiga puluh3510.27.35
Anggur hitamlima belas3810.27.35
Plum ceri25270.2-6.45
Lingonberry25430.70.585
Aprikotdua puluh400.90.195
Persiktiga puluh420.90.19.55
Pir34420.40.39.55
Plum22430.80.29.65
Strawberi32320.80.46.35
Jeruk35380.90.28.35
Ceri22490.80.510.34
Garnet35520.9-11,24
Nektarin35480.90.211.84
Kranberi45260.5-3.84
Kiwilima puluh490.40.211.54
Buckthorn lauttiga puluh520.92,554
Ceri25lima puluh1,20.410.64
Tangerine40380.80.38.13
Gooseberry40410.70.29.13
Persimmon55550.5-13,22
Mangga55670.50.313.52
Tembikai60390.6-9.12
Pisang60911,50.1212
Anggur40640.60.2enam belas2
Nanas66490.50.211.61
Tembikai72400.70.28.81
Kismis652711.8-661
Prun252422,3-58.41
Ara352573,10.857.91
Aprikot keringtiga puluh2405.2-551
Tarikh14630620.572.31

Bijirin dan produk tepung

Nama ProdukIndeks glisemik
Nilai pemakanan produk
(setiap 100g)
KcalTupaiLemakKarbohidrat
Peringkat kami
Serattiga puluh205173.9145
Tepung soya bebas lemaklima belas29148.9121.75
Dedak5119115.13.823.54
Oatmeal mentah40305sebelas6.2lima puluh4
Bubur barli di atas air221093,10.422.24
Oatmeal di atas air66491,51,193
Bubur susulima puluh1113.6219.83
Nasi rebus tanpa gula651252.70.7363
Pasta gandum381134.70.923,23
Roti bijirin402228.61.443.93
Roti Gandum penuh4529111.32.1656.53
Roti "Borodino"452026.81.340.73
Bubur soba di atas airlima puluh1535.91,629hb3
Oatmeal susu601164.85.113.73
Pasta gandum durumlima puluh1405.51,1272
Bubur susu6512235,415.32
Bubur nasi susu701012.91.4lapan belas2
Roti gandum gandum652146.7142,42
Ladu dengan keju kotej6017010.9136,42
Ladu60252146.3372
Bubur millet di atas air701344,51.326.11
Bubur nasi di atas air801072,40.463.51
Pancake Tepung Premium691855.2334.31
Ladu dengan kentang6623463.6421
Pizza keju602366.613.322.71
Roti Tepung Premium802327.60.848.61
Premium pasta8534412.80.4701
Muesli8035211.313,467.11
Pai panggang dengan bawang dan telur882046.13,736.71
Pai goreng dengan jem882894.78.847.81
Keropok7436011.52741
Keropok kuki8035211.313,467.11
Roti mentega882927.54.954.71
Bun Hot Dog922878.73,1591
Bagel Gandum1032769.11,157.11
Empingan jagung8536040.5801
Crouton putih goreng1003818.814,454,21
Roti putih (roti)1363697.47.668.11
Wafel805452.932.661.61
Kuki, kek, kek100520425701

Ketahui dari kursus kami mengapa beberapa produk bagus dan yang lain tidak.!

Tidak perlu pembayaran. Kursus ini percuma
kerana penempatan iklan penaja di dalamnya.

Nama ProdukIndeks glisemik
Nilai pemakanan produk
(setiap 100g)
KcalTupaiLemakKarbohidrat
Peringkat kami
Susu skim273130.24.75
Keju kotej rendah lemaktiga puluh88lapan belas11,25
Susu soyatiga puluh403.81.90.85
Kefir rendah lemak25tiga puluh30.13.85
Yogurt 1.5% semula jadi354751,53,55
Keju tauhulima belas738.14.20.65
Susu semula jadi32603,14.24.84
Curd 9% lemaktiga puluh18514923
Yogurt buah521055.12,815.73
Brynza-26017.920.1-2
Chees Feta56243sebelas212,52
Curd45340723101
Lempeng keju kotej7022017.41210.61
Keju Sulguni-28519.522-1
Keju yang diproses57323dua puluh273.81
Keju keras-36023tiga puluh-1
Krim 10% lemaktiga puluh1182,8103,71
Krim masam 20% lemak562042,8dua puluh3.21
Ais krim702184.211.823.71
Susu pekat dengan gula803297.28.5561

Ikan dan makanan laut

Nama ProdukIndeks glisemik
Nilai pemakanan produk
(setiap 100g)
KcalTupaiLemakKarbohidrat
Peringkat kami
Kod rebus-76170.7-5
Pike rebus-78lapan belas0.5-5
Ketam rebus-8518.71,1-5
Kangkung laut2250.90.20.35
Hake rebus-8616.62.2-5
Ikan rebus-8915,53-5
Udang-95dua puluh1.8-5
Tiram rebus-95143-5
Tuna dalam jusnya sendiri-96211-5
Zander-9721.31.3-5
Pemukul-10518.22,3-5
Sotong rebus-14030,42.2-5
Udang karang rebus59720.31.315
Mullet rebus-115Sembilan belas4.3-4
Pollock roe-13128,41.9-4
Beluga-13123.84-4
Herring-14015,58.7-3
Kod salai-11123.30.9-3
Salmon merah jambu salai panas-16123,27.6-3
Hinggap goreng-158Sembilan belas8.9-3
Ikan goreng-19618.311.6-3
Sardin rebus-178dua puluh10.8-3
Salmon rebus-21016.3lima belas-2
Kaviar merah-26131.613.8-2
Ikan Masak Sejuk-15123,46.4-2
Potongan ikanlima puluh16812.5616.12
Belut salai-36317.732,4-1
Tongkat ketam409454.39.51
Hati ikan kod-6134.265.7-1
Sardin dalam minyak-24917.919.7-1
Ikan tenggiri dalam minyak-27813.125.1-1
Saury dalam minyak-28318.323.3-1
Perasakan dalam minyak-36317.432,4-1

Nama ProdukIndeks glisemik
Nilai pemakanan produk
(setiap 100g)
KcalTupaiLemakKarbohidrat
Peringkat kami
Dada ayam rebus-13729.81.8-5
Babi rebus-13427.83,1-5
Kalkun rebus-19523.710,4-4
Daging lembu tanpa lemak rebus-17525.78.1-4
Arnab goreng-21228.710.8-4
Buah pinggang yang bengkak-15626.15.8-4
Hati daging lembu pangganglima puluh19922.910,23.94
Lidah daging lembu rebus-23123.9lima belas-4
Otak daging lembu-12411.78.6-3
Telur dadar4921014lima belas2.13
Ayam goreng-26231,215.3-3
Babi panggang-28019.922-3
Domba rebus-29321.922.6-3
Daging Sapi Stroganoff5620716.613.15.72
Potongan daging babilima puluh26211.719.69.62
Sosej2826610,4241,61
Sosej yang dimasak34300122831
Angsa-31929.322.4-1
Anak kambing-3002425-1
Itik panggang-40723,234.8-1
Babi goreng-40717.737,4-1

Lemak, Minyak, dan Sos

Nama ProdukIndeks glisemik
Nilai pemakanan produk
(setiap 100g)
KcalTupaiLemakKarbohidrat
Peringkat kami
Sos soyadua puluh122-15
Cendawanlima belas902.1-14.94
Mustard351439.912.75.33
Minyak zaitun-898-99.8-3
Minyak sayuran-899-99.9-3
Mayonis606210.3672.62
Mentega517480.482.50.82
Marjerin557430.2822.11
Lemak babi-8411.490-1

Nama ProdukIndeks glisemik
Nilai pemakanan produk
(setiap 100g)
KcalTupaiLemakKarbohidrat
Peringkat kami
Air tidak berkarbonat tulen-----5
Teh hijau (bebas gula)-0.1---5
Jus tomatolima belaslapan belas1-3,54
Jus lobak merah40281,10.15.83
Jus limau gedang (bebas gula)48330.3-83
Jus epal (bebas gula)40440.5-9.13
Jus oren (bebas gula)40540.7-12.83
Jus nanas (bebas gula)46530.4-13,43
Jus anggur (bebas gula)4856.40.3-13.83
Anggur merah kering44680.2-0.33
Wain putih kering44660.1-0.62
Kvasstiga puluh20.80.2-52
Kopi semula jadi (bebas gula)5210.10.1-2
Koko dalam susu (bebas gula)40673.23.85.12
Jus sebungkus70540.7-12.82
Kompot buah (bebas gula)60600.8-14.22
Wain pencuci muluttiga puluh1500.2-dua puluh1
Kopi tanah42580.7111.21
Minuman berkarbonat7448--11.71
Bir110420.3-4.61
Champanye kering46880.2-51
Gin dan tonik-630.2-0.21
Minuman kerastiga puluh322--451
Vodka-233--0.11
Cognac-239--1,51

Nama ProdukIndeks glisemik
Nilai pemakanan produk
(setiap 100g)
KcalTupaiLemakKarbohidrat
Peringkat kami
Protein sebiji telur48173.6-0.45
Telur (1 pc)48766.35.20.74
Kuning sebiji telurlima puluh592.75.20.31
Walnutlima belas71015.665,215,22
Hazelnutlima belas70616.166.99.92
Badam2564818.657.713.62
Pistachiolima belas57721lima puluh10.82
Kacang tanahdua puluh61220.945,210.82
Biji bunga matahari8572215342
Biji Labu256002846.715.72
Kelapa453803.433.529.52
Coklat gelap225396.235,448,22
Sayang903140.8-80.32
Jam702710.30.370.91
Coklat susu70550534.752,41
Bar Coklat70500425691
Halva7052212.729.950.61
Gula-gula karamel80375-0.1971
Perkahwinantiga puluh3060.40.1761
Gula70374--99.81
Popcorn854802.1dua puluh77.61
Shawarma dalam roti pita (1 pc.)7062824.829hb641
Hamburger (1 pc)10348625.826.236.71
Hotdog (1 pc)907241736791

Cara menggunakan jadual ini dengan faedah terbesar untuk penurunan berat badan, anda boleh belajar dari kursus kami.

Tidak perlu pembayaran. Kursus ini percuma
kerana penempatan iklan penaja di dalamnya.

Berapakah indeks glisemik makanan?

Sebilangan besar diet tidak boleh dilakukan tanpa konsep indeks glisemik. Biasanya ia digunakan untuk membahagikan produk menjadi berbahaya dan berguna, berdasarkan ini, diet dibina. Walau bagaimanapun, banyak kesalahpahaman telah terbentuk di sekitar konsep ini, beberapa makanan sihat tidak masuk akal tidak termasuk dalam diet penyokong diet yang sihat.

Artikel ini menerangkan secara ringkas apa itu indeks glisemik, beban glisemik dan ketumpatan tenaga produk. Kebaikan dan kekurangan makanan indeks glisemik tinggi, jadual.

Apakah indeks glisemik?

GI - petunjuk di mana kadar glukosa ke dalam darah dianggarkan. Semakin tinggi penunjuk ini, semakin cepat glukosa memasuki aliran darah dan semakin cepat lonjakan tahapnya. Skala indeks glisemik dibina berbanding glukosa - GInya maksimum dan sama dengan 100. Semakin tinggi GI, semakin cepat tahap gula darah meningkat.

Istilah "indeks glisemik" berasal dari sukan dari perubatan. Konsep ini dikembangkan pada tahun 90-an abad yang lalu oleh pakar pemakanan Kanada D. Jenkins. Saintis itu membuat menu untuk pesakit diabetes dan mengukur kadar gula darah sukarelawan setelah makan pelbagai makanan. Oleh itu Profesor Jenkins mencipta istilah "indeks glisemik" (GI atau GI). Kemudian konsep GI mula diterapkan dalam dietetik dan sukan.

Dengan mengatur tahap glukosa (gula), anda dapat meningkatkan prestasi dan meningkatkan simpanan tenaga. Dengan tahap glukosa yang rendah, otak menjadi perlahan, semua proses di dalam badan terhambat, kita merasakannya sebagai kelaparan, kerosakan. Sekiranya anda makan sesuatu, tahap glukosa meningkat dan lonjakan tenaga akan muncul. Apabila tahap glukosa melebihi keperluan, tubuh menyimpan lebihan simpanan - lemak. Penting untuk mengelakkan lonjakan kadar glukosa secara tiba-tiba sehingga tubuh mempunyai masa untuk menggunakannya, dan tidak menunda.

Bagaimana produk dengan indeks glisemik berbeza berfungsi??

Selepas makanan ringan, jumlah gula dalam darah meningkat dalam masa 30 minit. Sekiranya anda makan karbohidrat cepat, maka masa ini berkurang. Pankreas berusaha untuk menurunkan kadar glukosa, menghasilkan insulin dan mengarahkannya ke keperluan tubuh: sama ada dalam bentuk tenaga atau simpanan. Ia bergantung pada karbohidrat apa dan berapa banyak yang anda makan - cepat atau lambat. Yang pantas menyebabkan lonjakan tajam dan menghasilkan lebihan, sementara yang perlahan memberi makan badan secara beransur-ansur. Oleh itu, dengan penurunan kandungan kalori diet, makanan dengan GI rendah lebih disukai - mereka mengekalkan rasa kenyang lebih lama pada kalori yang sama.

Kebaikan dan Keburukan Indeks Glikemik Tinggi

Faedah Produk GI Tinggi:

  • Ketepikan badan dengan cepat dan kembalikan simpanan glikogen
  • Mudah dihadam
  • Sedap

Kekurangan Produk GI Tinggi:

  • Meningkatkan kadar insulin dengan cepat
  • Karbohidrat berlebihan masuk ke kedai lemak
  • Setelah sekejap, timbul rasa lapar lagi

Kebaikan dan Kekurangan Indeks Glikemik Rendah

Kelebihan Produk GI Rendah:

  • Secara beransur-ansur menyuburkan badan dan memanjangkan rasa kenyang
  • Tidak menyebabkan peningkatan glukosa darah yang mendadak
  • Tidak mempunyai masa untuk masuk ke tisu adiposa, kerana perlahan-lahan dimakan oleh keperluan badan

Kekurangan Produk GI Rendah:

  • Mereka mengisi simpanan glikogen untuk masa yang lama, jadi mereka tidak sesuai untuk pengeluaran tenaga yang cepat
  • Ketumpatan tenaga yang rendah. Sebagai contoh, mustahil untuk mendapatkan sejumlah besar karbohidrat dari soba, kerana jumlah sedemikian mustahil dimakan. Oleh itu, untuk menambah tenaga dengan cepat, diperlukan karbohidrat cepat.
  • Rasa. Makanan rendah GI pada umumnya tidak begitu enak seperti makanan dengan GI tinggi.

Indeks Produk Glikemik

Kumpulan produk berikut dibezakan:

  • GI rendah (kurang daripada 40)
  • Purata GI (40 hingga 70)
  • GI tinggi (di atas 70)

Tetapi tidak begitu mudah. Klasifikasi berasal dari indeks glisemik satu produk, tetapi ini praktikalnya tidak berlaku pada makanan. Diet terdiri daripada campuran produk dengan karbohidrat yang berbeza dan kaedah pemprosesan yang berbeza - ini secara signifikan mengubah keseluruhan GI hidangan.

Apa yang bergantung kepada indeks glisemik?

  • Kandungan serat. Semakin banyak serat makanan dalam makanan, semakin lama ia diserap dan di bawah GInya.
  • Kaedah memasak produk. Rawatan panas makanan meningkatkan indeks glisemiknya, jadi kentang goreng dan kentang rebus mempunyai GI yang berbeza.
  • Kandungan lemak dan protein. Contohnya, makan pasta dengan sos daging mengurangkan indeks glisemik hidangan.
  • Makanan berasid menurunkan GI, dan makanan masin, sebaliknya, meningkat.

Mengapa indeks glisemik diperlukan untuk atlet?

Dengan mahir menerapkan pengetahuan mengenai GI, seorang atlet dapat banyak faedah:

  • Pemulihan - Makanan tinggi GI membantu anda pulih lebih cepat selepas bersenam. Dengan cepat meningkatkan kadar glukosa dalam darah, yang segera digunakan oleh tubuh untuk tujuan yang diharapkan dan mengembalikan simpanan tenaga. Perbezaan utama dengan orang yang kurang aktif ialah gula ini segera dimakan sebagai bahan bakar dan tidak disimpan dalam lemak. Produk sedemikian cepat memberi tenaga kepada tubuh, jadi di maraton, kedai makanan terdiri daripada produk yang mempunyai GI tinggi.
  • Stamina - Makanan rendah GI meningkatkan stamina. Ini disebabkan oleh pembebasan tenaga yang perlahan. Sekiranya di maraton dan selepasnya lebih baik menggunakan produk dengan GI tinggi, maka 2-4 jam sebelum maraton, anda memerlukan terutamanya produk dengan GI sederhana dan rendah.

Apakah beban glisemik?

Selain GI, terdapat juga konsep beban glisemik (GH) - jumlah karbohidrat setiap 100 g produk. Semakin tinggi beban glisemik, lebih banyak karbohidrat akan memasuki badan. Indeks glisemik - penunjuk kelajuan, beban glisemik - kuantiti.

Sebagai contoh, semangka mempunyai GI 72, dan beban glisemik rendah - 4 g karbohidrat per 100 g. 1 kg semangka hanya mengandungi 40 g karbohidrat, oleh itu semangka adalah produk yang berguna walaupun menurunkan berat badan, walaupun GI tinggi. Perbezaan yang sama dalam minuman sukan, kentang, wortel. Oleh itu, produk ini tidak boleh dihapuskan dari diet hanya kerana nilai GI.

Beban produk glisemik:

  • 20 dan lebih - tinggi
  • 11-19 - sederhana
  • 11 ke bawah - rendah

Biasanya, produk dengan berat yang mengandungi 50 gram karbohidrat tulen digunakan untuk mengira indeks glisemik (GI). Dan untuk mengira beban glisemik (GN), gunakan formula GN = (karbohidrat per 100 g produk) / 100 * GI. Contohnya, untuk tembikai GN = 4/100 * 72 = 3.6.

Intinya: adakah layak untuk tidak termasuk makanan dengan GI tinggi?

Anda perlu memantau GI diet, tetapi tanpa fanatik dan mengambil kira faktor lain. Tidak ada karbohidrat buruk dan baik, hanya setiap orang mempunyai tujuan masing-masing. Contohnya, setelah bersenam, anda harus cepat sembuh dengan karbohidrat dengan indeks glisemik tinggi. Berat berlebihan juga diperoleh bukan dari karbohidrat buruk, tetapi dari jumlah keseluruhan kalori yang dimakan.

Tidak boleh bergantung sepenuhnya pada data pada GI, kerana ia boleh berbeza-beza bergantung pada kombinasi produk, jenis pemprosesan, dan bahkan waktu penggunaan. Sebagai contoh, pasta GI boleh berkisar antara 40 hingga 80 unit. Jadual indeks glisemik mengandungi nilai anggaran dan hanya dapat digunakan sebagai panduan.

Indeks Produk Glikemik: Jadual

Glukosa - piawai pengukuran GI adalah 100. Indeks glisemik produk diukur, berbanding glukosa. Di bawah adalah makanan indeks glisemik tinggi dan rendah..

Makanan Indeks Glisemik Rendah

Senarai Makanan Indeks Glikemik Tinggi

Senarai Produk Indeks Glikemik

Buah Indeks Glisemik Rendah

Sayuran Indeks Glisemik Rendah

Video indeks glisemik

Masuk sukan, bergerak dan melancong! Sekiranya anda menemui kesilapan atau ingin membincangkan artikel tersebut - tulis di komen. Kami selalu senang bercakap.

Langgan kami di Telegram, Yandex Zen dan Vkontakte.

Pendidikan IT: dari abi? Tu? Ri? En? Ta to ma? Gi? St? Ra

Garis kandungan kandungan program latihan dalam tiga pautan sistem adalah bahawa kita mempunyai pendidikan IT untuk "sekolah - universiti - selepas? dy? p? skrap? latihan? - ke? s? itu? titik? tetapi sukar? ke? beberapa? ya? ya, keputusannya adalah seseorang Gerombolan dapat dipermudahkan jika diambil kira pengalaman barat.

Perluasan rasional motivasi teknis, berdasarkan fakta bahwa ada kekurangan umum “Bodoh” (Internet) dan “maklumat” jangka pendek chi-si-si, sehingga memerlukan “radi-cali” seseorang ada dalam diri mereka sendiri? f? ra? str? k? tu? rah. Ujian IEEE P1484.1 / D11 Learning Technology Systems Architecture (ISO / IEC JTC1 SC36, [1]) dijalankan untuk analisis. dalam masa nyata, alasan untuk fakta bahawa mereka adalah lawatan infra? stru ke to dengan sokongan beberapa waktu sebelum tahun-tahun dari si terbuka? dengan? Apa yang terdahulu dalam dokumen ini, tahap kelima, model bukan teras arhihi ini? Te? K? Itu? S? Dengan itu kira-kira Adalah mungkin untuk menggunakan inovasi teknikal (SOT) ini, khususnya, untuk menggunakannya, sehingga dapat dilakukan Saya ingin membincangkan masalah persekitaran IT untuk maklumat lebih lanjut mengenai pembangunan SOT.

Kaedah mengajar dan mereka yang terdidik sebelum bersama saya, bahawa saya tidak belajar mengenai profesion ini "Clan" klan (saya? Dy s? Tan? Chi? He? But? Training ?, techno-technologists of virtu? Al? Al? re? al? tapi? sti, me? then? ra? bo? you with race? pre? de? len? us? in? for? ma? qi? he? us? re? sur? sa? mi dll) dalam jangka masa panjang, pertumbuhannya tersebar luas dalam sistem rasional. Tidak semua mereka hidup, tetapi secara keseluruhannya, konsep "mendidik diri sendiri sepanjang hayat saya" tidak lagi anda melihat sepenuhnya - intinya adalah pada asasnya dalam proses belajar bagaimana belajar dan berusaha untuk diri sendiri Saya belajar, dan menggunakan IT dalam proses pendidikan, ini kerana anda berada pada tahap tinggi saya tee pelajar.

Pertimbangan si? S? Te? Kami? IT? Sebab? S? Va vii in sebagai? St? Ve? Key? Volume? E? To? Produk dari borang mengenai sebab maklumat penting mengenai lawatan ke negara-negara yang berbeza, ada baiknya memberi perhatian khusus kepada titik "pemindahan"? fungsi? antara tahap si? dengan demikian, alasan, dalam ukuran besar opredelya ю ?? по по по по раз раз раз раз раз раз раз?.

Abi? Tu? Ri? Ent sebagai objek? Mar? Ke? Ting? Ha

Di pintu masuk sistem, kita bercakap mengenai IT - aliran abiu? Ri? En? Siapa di negara kita? sepanjang bulan datang untuk pembelian aneh "besar au-di-ri" yang besar dan kecil. Penggunaan di sini adalah istilah di sini dari kiri ke si hingga jenama, namanya nampaknya dibenarkan: orang Rusia "Sekolah menengah selepas" de? Gra? Fi? Fi? Pit "well? Lama dan pla? E? My? Pertama? "Ya, menjelang tahun 2010, pada tahap dua? Bukan? S? S? S? Te? Mengapa anda? Lebih? Berpendidikan? (Ba? Ka? Laurel / master? S) "Panggilan" bukan sebelum alasan "perlu" untuk kesan kesan kaedah berkesan jenama alasan mereka untuk menyediakan perkhidmatan, dan bidang IT-alasan untuk penaakulan bukanlah tanpa alasan yang tidak termasuk.

Kedatangan bahasa asing di sekolah-sekolah Soviet pada pertengahan tahun 80-an tidak datang dari tahun 80-an, untuk semua itu Perlu diketahui, tidak perlu ada beberapa prasyarat untuk bentuk perayauan, untuk beberapa profesion IT ? mengenai? on? memancing. Pada peringkat awal, "tanpa" ban "memperkenalkan latihan ini, tetapi subjek dalam program sekolah, kami berlangsung selama beberapa kali ных rhyg? about? negara negara dari 5 hingga 15 tahun, yang dengan sendirinya telah menjadi ahli gabungan dalam sejarah ? razovaniya. Percubaan dapat dikira sebagai kejayaan. Sehingga masa ini, beberapa tawon "manusia? Manusia? Ini" mendapat program latihan yang dibuat pada asas konsep? a? de? mi? ka? dan? re? Yer? sho? va ("program? mi? ro? va? viye - kedua? literasi?" ), dan penggunaannya sepanjang masa, tetapi bulu, tetapi naluri pertama, lelaki dan wanita sampai akhir "banyak? program muda? tukang mahir? siapa? semula? oh? oh? anda? adakah anda mempunyai spektrum yang luas untuk "pondok sebagai si? dengan? itu? tetapi? pergi, dan pantat? tetapi" pergi "program? mi? rova? vaniya. Ketakutan para pakar, yang merupakan tawon tertentu? Ya, adakah pengecualian untuk Beysi sebagai "bahasa pertama" untuk tawon Asas program dunia tidak dibenarkan. Abi? Tu? Ri? En? You si? S? Te? We-IT-education? For? For? For? For? Siapa? S PC - sebelumnya? Semua? Keseluruhan? program? mi? ratus, dengan ratus? in? la? yut dan hari ini? ini? the ?????????? I?, signifikan? signifikan? dalam bilangan? ? di? itu? ri. Mereka berpendapat bahawa namanya tetapi program ini mengajar anda kemahiran untuk menetapkan tugas, mencari dan menguraikan masalahnya mu, sumber penyelesaian? ver? but? re? to? re? re?.

Sejak awal tahun 90-an fakulti IT, anda telah menjadi bapa sekolah menengah vena di sekolah biasa. tion. Di satu pihak, mereka tidak dapat diselesaikan jika mereka diberi bentuk pengesahan formal dari abi? Tury? En? bentuk? ti-ke: baik anda? pu? sknye atau eksem yang tegas mengenai subjek perlumbaan besar ini? Pelacuran tidak berlaku. Sebaliknya, mereka, adakah mereka sudah mendapat aliran abi? Tu? En? T, my? V? T? S? Ke? ? kongsi? tentang? s? a? v? vii dengan gagah? pen? s? ro? va? la dari? hari? s? mereka? s? mempunyai ???? tetapi? berharga? tetapi? anda? untuk meneruskan? kajian IT-di? s? qi? p? lin.

Abi? Tu? Penyewa veka kita? Bukan? Bukan? Kenapa? Pada waktunya? In? At ?????????????? ??????? dan PC? senjata yang menjadi pasar "jalanan" program, tetapi tentu saja kehilangan nyawa beratus-ratus bodoh demi salinan program pemasang? tal? tnyh? paling? kali? peribadi? tetapi? th untuk? nilai ?. Inisiatif dan pragmatik dan lebih tua? Lebih tua? Kelas? Nama panggilan? Anda? Negara? Dan? Sampai di rumah? Dia? Com? Pe? U? Te? Re con? dari sudut pandang, siapa yang berada di hadapannya pada masa lalu? di? le? nor? yam hendak? su? ge dan mengenai kerjaya? s? o? nalny kerjaya? e? semula. Akibatnya, kita mempunyai semua au? Di? That? S abi? Tu? Ri? En? S? S? The? We? IT? Alasan? Terdapat banyak orang karut yang bersama-sama dengan laman web mereka, my ? ma? mi dan cha? mi?.

Pada masa yang sama, ya, ya, anda? Apakah mereka? Di? Untuk? M? Ti? Ki di sekolah sesuai dengan vektor tindakan dengan tindakan? Adakah kita diajar oleh program-program yang diajar oleh ibu-ibu dari masyarakat masyarakat Ibrani ini? "Pejabat? Tapi? Pergi" sofa? Itu. Saya pasti, tuan, yang bekerja dengan ketua sekolah, siapa abi? Tu? Ri? En? Itu? Mi, okey? Sebelum anda tidak perlu belajar mengenai projek tersebut dan mengetahui kaedah pendidikan lain. Istilah ini terkenal bagi banyak orang sejak tahun 1920-an, intinya jelas. Apakah kesahihan aktiviti ini??

Semasa menjalankan projek, yang liar? Tetapi? Piawai? Itu? Untuk pendidikan? The ?????????????????????? di? for? ma? qi? he? but-to? kom? no? oh, oh, apa tahap anda pada asas-asas butiran setengah dan keseluruhan persekitaran umum? (5- 11 kelas), memperkenalkan tetapi pemahaman mengenai "tentang? Re? Re? O? O? L? E? L? N? S? T? At? Prior? Tapi? Yang utama? E? niya ". Pengarang dokumen [2] mendefinisikan pemahaman ini sebagai berikut: "Subjek "La? S ?, dalam kerangka mana? R?, Paling banyak? Terbaik? Pesh ?? tapi boleh? Tapi? Kembali? Dan? Panggil? itu? kita? kembali? la? ob? ra? za? va? tel? tapi? pergi? the? hadiah? yang menurut AI? IT. " Adakah terdapat reaksi di sini dengan alasan yang bermaksud anda, adakah anda penuh dengan sekolah dengan bantuan anda? ? COT paling sederhana - sebagai peraturan, semua orang pejabat yang sama? Isi projek sama seperti dalam hal melumpuhkan, tetapi dengan isi disiplin pendidikan. Mengusahakan projek sedemikian dari sudut inisiatif, tetapi mungkin untuk belajar dari mereka, tetapi "Kalah" untuk beberapa sebab, tarikan, yang tinggal, hanya semua "satu lagi di hadapannya, ya, tidak?" makan "atau" membosankan la? bo? ra? tor? koy ". Adakah adegan alternatif untuk kajian ini yang menggunakan penggunaan IT? Ingatlah mengenai sebab komuniti terkenal dengan pelajar sekolah; penyertaan, bilangan, jumlah rangkaian mereka semakin bertambah. Teknologi moden program? Mi? Rova? Viya dan projec? Ty? Ro? Va? Niya pada masa yang sama berbanding dengan masa sekolah tiga tahun 80-an "Pa? s? kal - Beysik - As? semb? ler" about? sekali lagi? tapi? about? razie. Tentang? E? Kepada? Anda, anda? Polnennye lebih tua? Kelas? Tidak? Oleh? Mi dalam konteks orientasi tradisi pada spesifikasi atau profesion IT lain, mengapa mereka mahu mereka pergi ke kuliah hanya untuk pergi ke sekolah? masuk? te? gra? ke? ra. " Antara? Dan? Saya? Aksi? Pra? Ya? Anda? Te? Lei tentang? Istimewa? Kurikulum? Aduh dengan? Le? Ha? Mi dari perniagaan IT? Bukan? Sa dan woo Panggilan dengan bentuk "port? Fe? Le? Ses? Na? Ri? Ev" untuk projek seperti itu sudah selesai. Profesion awal, orientasi oriental, bersama dengan operator yang tidak tunduk pada bayangan. denominasi di pasaran buruh masih seratus tetapi adakah ia bernilai tepat pada waktu yang tepat dengan cara yang betul? vania.

"Kerjaya? Claers?"

Sebagai tambahan kepada projek, standard ini termasuk dalam IT dan IT, dan termasuk dalam dokumen, tetapi adakah mungkin pakar dalam filem? Latihan di gred 10-11. Model pendidikan seperti itu didahului dengan yang sama, tetapi adakah mungkin untuk mulai memintanya di Rusia dalam waktu dekat. Dalam dokumen tersebut, mereka yang berada di tengah-tengah projek (www.informika.ru), sekarang, apa yang mereka lakukan? Teori peralihan dalam fungsi yang tepat dalam pautan bukanlah "sekolah - universiti", yang, dalam banyak cara, akan ditakrifkan semula Keberkesanan semua hubungan di tanah air? Tetapi? IT? Pendidikan? Pendidikan? Oleh kerana terdapat banyak perantisan yang pernah dikembangkan di bawah projek ini, standard program pendidikan belum bermula, sebelumnya terdapat pengalaman menjual semula analog projek yang sama di Amerika Syarikat.

Projek Kerjaya Kerjaya (Kerjaya Kerjaya, www.careerclusters.org) dimulakan dan rovan van Federal de paired men Pendidikan AS pada tahun 2000-2001. Matlamatnya adalah untuk memasukkan silibus profesion kita, tetapi kita mendidik pelajar dari kelas sekolah dan kolej yang lebih tua? sesuai dengan arah aliran ke pasar tenaga kerja di negara ini. Kakitangan 16 profesion latihan ("kelas") lebih pasti berkaitan dengan kewujudan lebih dari seratus artikel Apa kelas parit, tetapi adakah mungkin beberapa program latihan diajar sebagai pakar? kumpulan dalam kakitangan yang berasingan, serta profesional? dari? rales? raly? s? as? s? qi? and? qi? yam.

Model pra - induk merangkumi yang berikut: Cluster Foundation, yang kandungannya merupakan pilihan pertama adakah itu biasa? tentang? alasan? untuk? orang? kita? dan mereka? tetapi? lol? gigi? ski? mi? in? va? ri? an? mi; lintasan aktif anda (Cluster Pathways), yang merupakan sebahagian daripada modul latihan untuk pilihan anda tetapi kecekapan sekolah dalam beberapa tahap persediaan; Adakah mereka kerjaya (Pengkhususan Kerjaya), yang merupakan pakar yang mementingkan kandungan kurikulum? kita kelas. Asas pemahaman asas dan kaedah menggunakan IT termasuk dalam racun, tetapi ? ro my? de? ka? zh? to? th? kelas? Adakah anda berminat dengan kemungkinan sertifi? Ki? Tsii you vypu? N ?, ada kelas di ibu? ri? a? lu belajar? tapi? pergi? sa? sudah masuk kelas 9-10? sah. C? Te? Ma kri? Te? Ri? Ev dan saya? Kemudian? Att? At? Stesen pelajar yang mengambil bahagian? Oleh? Oleh? Dengan analogi dari kor? Oleh? dengan kursus latihan kami, kami akan dapat menggunakan COT (seperti Microsoft Class Server).

Dalam kluster IT, terdapat lebih banyak orang yang ingin mengetahui lebih banyak mengenai pembelajaran daripada mereka. ri? a? la - "Rangkaian IT", "Teknologi? perisian? mi? rovavaniya", "teknologi IT? pengurusan?, dan" Teknologi? "logo? media multi? (termasuk teknologi Web? tetapi? logo?)." Penyertaan dalam projek, kehadiran komuniti IT pasukan IT, mengapa anda benar-benar berpendapat demikian? ibu, "menipu", bagaimanapun, bagi mereka yang belajar, adalah kelas 11-12 dan jumlah pelajar dari tarikh akhir kita memerlukan latihan dari dua hingga empat tahun untuk memberikan sijil kepada syarikat di pusat latihan.

Dalam eksperimen tersebut, terdapat ratusan sekolah dan lebih daripada dua daripada dua kakitangan yang mengambil bahagian; Sekiranya anda mengetahui mengenai konsesi, anda tidak perlu membayarnya, tetapi untuk orang lain, ada koma seperti itu Peminat seperti IBM, Intel, Macromedia, Microsoft, Novell, Oracle dan SAP.

Belajar mengenai proses yang berlaku di pasaran pekerjaan di sektor IT, mengenai ек та? при при при да да ют ют ют ют ют ют ют ют ют ют ют ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ек ж ?? и со ста со со ва ва ва ва ва т ??? ив ив ив ив ив ив ив то то? Menurut mereka, pendaftaran instruksi biasa diperlukan, tetapi ibu saya harus melalui setiap tiga ? awak pergi semula ya. Adalah dicadangkan agar mereka diambil dari komposisi kelas dan barisan mereka menjadi separuh mapan di kelas lama. si-fi untuk Biro Statistik Tenaga Kerja (BLS) dan Klasifikasi Pekerjaan Statistik (SOC), serta untuk kelas si-fi, pakar Adakah anda lebih berpendidikan dalam Klasifikasi Program Instruksional (CIP 2000)?.

Ba? Ka? Lav? Ri? At dan ma? Gi? St? Ra? Tu? Ra dalam bidang IT mengenai pendidikan?

Di negara ini, ada alasan untuk keperluan peralatan standard untuk keistimewaan, tetapi ini adalah sekolah menengah untuk anda. Anda boleh melakukannya, tetapi anda boleh menambah lebih daripada 60 pakar, dengan seratus orang yang sudah mempunyai sistem IT ini? Zon? Bagi sebilangan dari mereka ("racun" ro), maka terdapat dua tahap rancangan latihan, pertama dan paling utama maka hilangnya minat terhadap Bologna de la Lacra (Jadual 1). Pada masa yang sama, lebih daripada 80% keistimewaannya adalah makhluk asing tetapi tumpuannya adalah model berusia lima tahun yang siap khas ? qi? dan? apakah? untuk sfera sekitar? dari? air? st? w bermaksud com? pe? ju? ternoy dan com? com? bukan? ka? chi? dia? tidak? tech? ki, dan untuk eksploitasi dana dan sistem ini berdasarkan asasnya. Di antaranya, pokok oak, satu sama lain, juga sangat sempit dari segi keadaan semasa. yah dan usa? roaring pro.

Dalam keterangan mengenai spesifikasi "racun", "racun" adalah sama dengan perkara yang sama dengan anda? ke tahap mi ba? ka? lav? ri? dan? itu dan ma? gi? st? ra? that? ry, obra? zu? yu? betul, tetapi "iman itu mungkin ada" yang luas (Jadual 2). Walau bagaimanapun, kajian aliran ini adalah satu-satunya bukti fakta bahawa pengembangan poros? Dia dengan penekanan pada masalah yang tidak berpengalaman, lemma, anda, sejumlah teknik, tanpa mengambil kira kecenderungan masa perkembangan pasaran permintaan untuk industri IT secara umum.

Di Amerika Syarikat, sejak tahun 1980, kelas tersebut telah diklasifikasikan sebagai pakar, tetapi anda lebih berpendidikan dalam Pengelasan Program Instruksional, dibangunkan dengan harga yang sangat berharga untuk beberapa tahun. Kandungan kelas? Fi? Ka? To? Ra? Re? Sm? T? Ri? Fell pada tahun 1985, 1990 dan 2000. Dalam tindakan, kelas anda adalah si-fi? Ka? Fi? Ka-tora ?, CIP 2000, adakah ini mengenai garde? Nah, salah satu yang istimewa, tapi adakah berbaloi? Ia lengkap dengan kod yang sesuai dari kelas? Fi? Ka? Itulah sebab BLS. Analisis tindak balas CIP-BLS, jika perlu, harus melakukan perkara berikut:

  • yang paling penting, tetapi bagaimana dengan masalah isu ini? Adakah ia mempunyai sekumpulan pakar? al? tetapi ?, itu? pengurusan IT? dalam? sekumpulan 5 daripada 13 pakar? al? tetapi? di luar? dalam kelas pada tahun 2000;
  • kebanyakannya mengikut kandungan kumpulan pakar khas? al? ies? teknikal? program? mi? ro? va? niya "(anak? anak? 8 masing-masing di sebelah kanan? di? le? ni? yam) dan" Ad? mi? ni? st? ri? ro? vanyie kor? po? ных ny фор maklumat ма он он ?? си? »» »» »» »» »" (anak? untuk? tion on 6 on? right? in? le? ni? yam);
  • kira-kira? tetapi? dalam? le? khas? al? tetapi? dari? lulus? dalam? sepuluh? siv? tetapi: 23 pakar? al? tetapi? dari? 40 daripada 40 penyertaan di pasir ? semula? pada tahun 2000;
  • untuk 19 kepakaran, program latihan, kami hebat, kami berada di tahap pertama, adakah anda lebih tinggi daripada yang pertama ? va? niya (ba? ka? lav? ri? at).

Dalam proses komunikasi dengan negara-negara IT, ini adalah mengenai perbincangan negara-negara Kesatuan Eropah mengenai negara-negara tersebut? Projek Ruang Kerjaya (www.career-space.com), sebuah syarikat Eropah yang diluluskan pada tahun 2001. Demi merealisasikan projek, konsesi dibuat dari satu di belakang satu dan yang lain dan trance di? q? o? nalnyh kor? by? ra? tions. Peranan ordean akan dikendalikan oleh Persatuan Industri Teknologi Maklumat dan Komunikasi Eropah (EICTIA); Operasi operasi projek ini disebabkan oleh koma yang sama dari International Cooperation Europe. Dalam analisis program latihan yang ada dan kerja projek profesor? fi lei (Profil Kemahiran Generik) pasaran buruh negara-negara EU pada masa yang sama, adakah penyertaan pakar dalam standard CEN? ISSS, untuk profesion Eropah dari masyarakat IT Eurel dan pusat untuk profesion tersebut sebilangan besar produk siap pakai dalam bidang NTO memenuhi syarat IT (adakah anda? bory? tany?). Beberapa jenis dick dari profesional bo-ra? Tentang? Pro? Fi? Lei bazi? Ro? Wa pada ramalan untuk pasaran buruh? di sektor IT, di bawah ketenteraan di qi? o? nal? n? by? ratus ??????????????? Apakah pengurusan EU di EU?.

Di tempat pertama, di sinilah projek Career Space diadakan untuk dua program pendidikan. Universiti terkemuka di negara-negara Kesatuan Eropah. Untuk 13 profesion (masing-masing akan ada sebelum anda, tetapi penerangannya adalah dalam bentuk profesion yang hampir sama? profesional?) akan menjadi? pakar? penilaian dari kandungan? korespondensi? menjaga program latihan dengan program-program ini? fi? lam.

Inisiatif? Ruang Kerjaya? Ruang Kerjaya? Con? St? T? Ro? Va? Adakah? Oh? Ha? Tidak? Untuk? Qi? Dia? Tetapi? Saya? Di? Che? "Jurang" Kesatuan Eropah telah diputuskan pada masa lalu, lebih dari sekali, beberapa kali sebelum pakar berkumpul semula "Sudah tentu, di antara mereka, adakah anda mungkin mempunyai tiga -" Perundingan di sektor IT "," Tech? Si? S? S gelap? te гра gra ции graces 'dan' radio ?? tech? no. '. Sebagai tambahan, sebagai hasilnya, akan ada keputusan yang mengagumkan sekiranya ada keputusan untuk bekerja dengan kumpulan lain? kita mempunyai profesion profesional, program pendidikan untuk siapa kita tidak mahu pergi ke universiti? si? te? tah pra? k? ti? langit? "dari awal": selepas? sebelum? wai? dalam IT? pemasaran dalam bidang IT; Mentaliti dalam bidang IT; pengurusan projek IT? mi; bekerja dengan pelanggan dalam bidang IT.

Yang kedua, ini? Untuk mengambil bahagian dalam jumlah kumpulan kerja satu masa pada satu masa? Bekerja? Sedikit? Ya? "Siapa kamu?" "Dasar-dasar hak untuk mengembangkan program latihan untuk sistem IT "Panduan Pembangunan Kurikulum", disambut oleh beberapa universiti di Eropah. Pengarang sungai, orang yang tidak, di bawah tudung, berfikir bahawa itu adalah hari lain, yang masih tua, tetapi ia berbaloi Visi kandungan program pendidikan di IIIT dan kaedah aktiviti pendidikan untuk sekolah menengah dan kolej (dengan gunakan, khususnya, sebagian, pengalaman, pengalaman, kita adalah media perhitungan Kuman ? nii). Sementara itu, jawapannya adalah bahawa program latihan yang kita miliki untuk pendidikan IT mungkin ada aliran "gajah" seterusnya: kepada teori kurikulum - hingga 30%; "ayam" khas untuk teknikal, tetapi untuk "di? s? di? s? qi? adakah? kita? hingga 30%; dalam? tag? ri? ro? van? makanan istimewa? oleh? kemudian? saya akan memberi? pembangunan? berfungsi? bila? sama? - hingga 25%; asas asas kecenderungan utama dan perniagaan - sehingga 15%.

Yang penting, ini adalah projek pertama (2003), kumpulan pakar, di bawahnya, telah memutuskan untuk melakukannya. "sebelum ini? logii dari saya? nor? rn? ha? ha pasaran buruh di sektor IT. Keaktifan keharmonian demi ratus enam puluhan yang anda mahukan untuk mendapatkan pendidikan yang lebih baik dan pasaran buruh di kawasan ini ini, khususnya, dibenarkan, tetapi pada yang berikutnya, berikut faq: menurut data dari artikel, artikel itu Pentadbiran EU, pada tahun 2001, di negara-negara Kesatuan Eropah, untuk sekitar 28% profesion, bagi anda, dalam bidang ini, anda adalah mereka yang teknikal, tetapi malas, adakah anda mempunyai pendidikan tinggi, dan 47% lagi adalah sederhana pendidikan khas [4].

Soya? In? Le? S? S? In? Buy? Tapi? S? Prof? S? About? Nalnyh prof? Lei, dicadangkan? Wanita? Di pro? Ruang Kerjaya, dengan profesional? A? A? A? A? A? A? A? A? A? Class? A? A? A? A? That? A? For? A? S? SOC 90 (Adakah? A? B? Ri ? ta? Niya) maksudnya? de? tel? v? vu? apakah itu mengenai? -empty GTR? bra? that? of about? fi? lei iT about? ra? zo? va? Niya on the jet? to Pasaran buruh (tidak seperti Amerika Syarikat) nampaknya tidak mungkin dilakukan.

Ringkasan

Di Amerika Syarikat dan EU sekarang, adakah mereka benar-benar meminta program mendesak jangka panjang? Pendidikan IT ("sekolah - universiti - selepas? Lulus? Pendidikan?") Berdasarkan maklumat? penggunaan COT secara sivnoe. Dengan pengalaman ini dipertimbangkan, dan dengan perkembangan universiti terkemuka di Rusia, "mari kita katakan, apa itu" belajar? Adakah anda? Berkembang? Keadaan? Saya? Adakah IT-ba? Ka? Lav? Ri? A? Itu, ayah? Ve? Ve? Ve? Pakar? Anda bolehkah anda mencuba sesuatu sebelum anda datang ke tempat saya sekiranya anda mempunyai pendidikan IT, opredelennoy Bologna deka ke? la? ra? chi? dia. Model latihan dua hala untuk kumpulan keenam belas, kami pendidikan IT, dapat dibawa ke sesuai dengan kehendak Kesatuan Eropah, dengan syarat untuk tahap ISCED 5A dengan syarat bahawa pakar Rusia Adakah anda dari golongan profesional, profesional, sosial, sosial, profesional, profesional, profesional, profesional, atau profesional, atau profesional, atau kumpulan media sosial, sosial, dan sosial (AP? KIT, ADE, dll.)? Gunakan pengalaman Ruang Kerjaya? Memandangkan permintaan yang semakin meningkat untuk medium profesional, anda dapat menjangkakan hubungan jangka pendek. pekerja IT tertentu di Rusia di Rusia akan menunjukkan minat pada usia si? kita? adakah kita dalam profesion ini? tentang? orientasi oriental di sekolah dan profesional sy? s? te? kita? tidak? pergi? profes? s? about? nal? but about pendidikan (ISCED 4).

  1. IEEE P1484.1 / D11, 2002-11-28 Draf Standard for Learning Technology - Learning Technology Systems Architecture (LTSA).
  2. "Saksi Rusia?"? No. 12, 2004.
  3. Jawatankuasa Keperluan Tenaga Kerja dalam Laporan Teknologi Maklumat (AS), 2001.
  4. J. Lienhardt, industri berteknologi tinggi di EU. Statistik dalam fokus, Penerbitan EuroStat, 03/10/2003.

Adalah Penting Untuk Menyedari Vaskulitis